İki Dil Bir Bavul

Filmin DVD çıktı

İki Dil Bir Bavul'un DVD'si Tiglon tarafından piyasaya sürüldü.

Ekstralar:
Hayaller Birer Kırık Ayna,
Anneler ve Çocuklar,
İstanbul Galası,
Siverek Özel Gösterimi,
Yönetmenle Ropörtaj,
"En Heyecanlı Yeri" Programı

Satın Al

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü

21. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin ulusal uzun, kısa ve belgesel film yarışmalarında ödül kazananlar açıklandı. İki Dil Bir Bavul, Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Gezici Festival'den Gümüş Boğa Ödülü

15. Gezici Festival'in ikinci durağı Artvin'de düzenlenen Altın Boğa Uluslararası Film Yarışması'nda İki Dil Bir Bavul, Gümüş Boğa Ödülü'ne layık görüldü. Günümüz Türkiye toplumunda var olan kültürel bir gerçeği anlatma tarzını göz önüne alarak kararı oy birliğiyle verdiklerini belirten Jüri, filmin, büyük bir insanlık duygusu içeren ve ana karakter olan öğretmen tarafından yansıtılan hem ciddi hem de mizahi öyküsünü naif bir atmosfer içinde anlattığını söyledi.

Altın Portakal'dan En İyi İlk Film Ödülü

İki Dil Bir Bavul, 17 Ekim gecesi 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde bu yıl ilk kez verilen En İyi İlk Film Ödülü'ne layık görüldü.

Orta Doğu'nun en iyisi "İki Dil Bir Bavul"

İki Dil Bir Bavul, Uluslararası Ortadoğu Filmleri Festivali'nde En İyi Ortadoğu Belgeseli Ödülü'nü kazandı.

16. Altın Koza Film Festivali'nden 2 ödül

İki Dil Bir Bavul, Adana 16. Altın Koza Film Festivali'nden 2 ödülle döndü: Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü, SİYAD En İyi Film Ödülü. Jüri başkanı Nuri Bilge Ceylan: "Bu çok etkileyici filmi izlemenizi rica ediyorum."